Infuze

Aplikace:

Infuze se podávají nitrožilně (mnohem účinnější způsob než užívání tablet).

Složení a dávkování infuze indikuje lékař, který vychází z aktuálních potřeb klienta. Nejčastěji se aplikuje v několika dávkách s minimálně týdenními rozestupy v průběhu 2-3 týdnů. Účinky infuzí mohou být znatelné už po 2–4 aplikacích. Délka aplikace závisí na složení infuze, trvá 30–90 minut. Podávání vitamínových infuzí s několikanásobně vyšší koncentrací účinných látek je na rozdíl od užívání tablet mnohem šetrnější, bezpečnější a efektivnější. Jediným vedlejším účinkem může být zvýšená únava, která ale rychle odezní. Informuje nás, že došlo k nastartování imunitních reakcí těla.

Dávkování:

Doporučujeme sérii 3-6 infuzí s optimální frekvencí 2x týdně, záleží především na typu vašich obtíží.

VITAMÍN C (KYSELINA ASKORBOVÁ)

Vitamín C kouzlí v těle zázraky, je jednou z nejdůležitějších složek naší potravy. Patří k silným antioxidantům s prokázanými pozitivními účinky na imunitní systém. Vitamín C podporuje detoxikační reakce v játrech, je nutný pro buněčný růst, tkáňové dýchání, stimuluje tvorbu bílých krvinek, kolagenu a má řadu dalších funkcí. Lidský organismus si ho ale nedokáže vytvořit. Je tak odkázaný na jeho příjem v potravinách, který nebývá dostačující. Nedostatek vitamínu C se projevuje únavou, změnou nálad, zhoršením imunity, chronickou bolestí končetin a kloubů, častou tvorbou modřin, pomalejším hojením menších poranění, výskytem suché kůže, lámavých a třepících se vlasů, zánětem dásní či ztrátou zubů.

Dávkování a délka léčby

Infuze vitamínu C se aplikují v několika dávkách. Délku a koncentraci stanovuje lékař, který vychází z aktuální potřeby klienta. Ke změně většinou dochází už po 4-6 infuzích, v dávkování se ale pokračuje do odeznění nemoci (dle potřeby). Aplikace trvá asi 30 minut, probíhá nitrožilním podáním. Touto formou dokáže organismus vitamín C lépe využít, není třeba se obávat předávkování. Po proceduře je nutné dodržovat pitný režim (minimálně 2 l vody denně).

GLUTATHION

Glutathion bývá označován jako „master oxidant“ a významně detoxikuje játra a ledviny. Je důležitým nitrobuněčným antioxidantem potřebným pro odpovídající funkci všech buněk. Jeho produkce klesá s věkem, negativní vliv má špatná životospráva, dlouhodobá fyzická zátěž, psychický stres, kouření, léky a těžké kovy. Dostatečná hladina je pro organismus zásadní, chrání imunitní a nervové buňky, přispívá k dobré funkci jater a tím detoxikaci organismu.

Glutathion je vhodný podávat formou infuze, ideálně v kombinaci s vitamínem C.

CITIKOLIN

Citikolin je látka tělu vlastní, pozitivně působí na strukturu a funkci mozkových buněk. Přispívá ke zlepšení paměti, myšlení, schopnosti koncentrace a orientace. Pomáhá lépe zvládat stresové situace a zvyšovat účinnost mozku pamatovat si nové informace. Lze aplikovat v infuzi samostatně, doporučujeme kombinaci s vitamínem C.

SOLUVIT N (KOMPLEX VITAMÍNŮ B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12)

Vitamíny skupiny B, souhrnně nazývané jako B-komplex, jsou esenciální látky, které zajišťují správné fungování našeho organismu. Dodávají tělu energii, podporují činnost nervové soustavy, přispívají k regeneraci pokožky a sliznic.

  • B1 (THIAMIN) působí příznivě na nervový systém a proti únavě.
  • B2 (RIBOFLAVIN) je důležitý pro stav kůže, očí, pozitivní vliv má na funkci srdce a dalších orgánů, přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
  • B3 (NIACIN) je nutný pro uvolňování energie z potravy, pomáhá udržovat činnost nervové soustavy.
  • B5 (KYSELINA PANTOTHENOVÁ) se vyskytuje ve všech tkáních těla a její funkce je nezastupitelná. Jako součást koenzymu A je skutečnou křižovatkou řady chemických pochodů v těle. Zlepšuje kvalitu kůže, vlasů a nehtů.
  • B6 (PYRIDOXIN) pomáhá léčit chudokrevnost, nervové potíže.
  • B7 (BIOTIN) má léčivé účinky na kožní léze, přispívá k udržení normálního stavu vlasů, pokožky a sliznic.
  • B9 (KYSELINA LISTOVÁ) se doporučuje ve zvýšeném množství užívat během těhotenství, nejlépe tři měsíce před samotným otěhotněním (napomáhá dělení buněk, podporuje růst plodu).
  • B12 (KOBALAMIN) je důležitý pro správnou funkci krvetvorby, nezbytný pro správnou funkci nervového systému, zlepšuje paměť, podporuje koncentraci.

MAGNEZIUM Mg (HOŘČÍK)

Hořčík je jedním z nejdůležitějších prvků v lidském těle, symbolizuje v něm klid a mír. Většina hořčíku se vyskytuje v kostech a zubech. Jeho nedostatek zhoršuje průběh nemoci, projevuje se podrážděností, nespavostí, náladovostí, bušením srdce nebo arytmiemi, může vyvolat i deprese. Hořčík má protikřečový účinek, udržuje v dobrém stavu kardiovaskulární systém, upravuje krevní tlak, pozitivně přispívá k běžné činnosti nervů a svalů. Dále pomáhá udržovat tvrdou zubní sklovinu a odolnost vůči kazivosti zubů, zlepšuje paměť a myšlení.

CALCIUM Ca (VÁPNÍK)

Vápník je nedílnou součástí našeho organismu, dalo by se říct, že díky němu držíme pohromadě. Lidská kostra je hlavním odběratelem i zásobárnou vápníku. V případě potřeby uvolňuje své zásoby pro správné fungování dalších tělesných pochodů, kde plní vápník klíčovou roli. Kromě utváření tělesné konstrukce se vápník podílí i na vedení nervových vzruchů, uplatňuje se při srážení krve a regulaci srdečního rytmu, zodpovídá za tvrdost a pevnost zubů.

Vápník rovněž snižuje riziko vzniku osteoporózy, která vede ve vyšším věku ke zlomeninám. Dostatek vápníku ocení ale i mladší ženy. Jeho dodáním (v kombinaci s hořčíkem) může ulevit od menstruačních bolestí.

Aplikace vápníku je možná i u klientů s akutní alergickou reakcí, snižuje propustnost krevních cév.

VIANT

Tento multivitamínový přípravek je nazýván malým vitamínovým obrem. Obsahuje 13 vitamínů rozpustných ve vodě i v tucích a pokrývá 100% denní doporučené dávky vitamínů pro dospělé.

Obsahuje vitamíny skupiny B - souhrnně nazývané jako B-komplex (B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12), vitamín, A, vitamín C, vitamín D3, vitamín E a vitamín K1.

Ceník procedury

Infuze - vitamín C 1 200 Kč
Infuze - Glutathion 600 Kč
Infuze - Soluvit N 400 Kč
Infuze - Citikolin 400 Kč
Infuze - Magnezium 300 Kč
Infuze - Calcium 300 Kč
Infuze - Viant 700 Kč

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás
Objednat se na zákrok